/OAN partnerem 4 edycji Pixel Heaven!/
Adrenalina, emocje, wolność i wyobraźnia. Prezentacje, dyskusje, biznes i wspomnienia z młodości. To wszystko czeka nas na Pixel Heaven – na imprezie dla elektronicznej rozrywki, która odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2016 roku. OAN został jej oficjalnym partnerem.
2016-05-23, 13:15

Jak podaje firma Newzoo rynek gier komputerowych wart jest ponad 90 miliardów dolarów. Na całym świecie odnotowuje się ponad 2,2 miliarda graczy. Natomiast wartość polskiego rynku szacowana jest na ponad 1,5 miliarda złotych.

Dlatego nie dziwi sukces jaki osiąga Pixel Heaven. Po raz pierwszy zorganizowany został późną wiosną 2013 roku. Debiut doczekał się nominacji do Imprezy Roku przez magazyn Aktivist. Rok później imprezę odwiedziło już ponad 3000 osób, a edycja 2015 to już 3 dni i ponad 5000 gości. Mamy nadzieję, że rok 2016 przyniesie dla organizatorów kolejne sukcesy.

Podczas tegorocznej edycji na fanów gier czekać będzie ponad 100 stanowisk gotowych do grania non-stop - ZX Spectrum, Atari, Commodore, Amiga, Amstrad, automaty arcade, konsole i inne wynalazki retro. Goście Pixel Heaven będą mogli zwiedzić wystawę „Komiksy PRL”, pograć w gry planszowe, a także obejrzeć europejską premierę Rowing the 8bit generation - dokumentu przedstawiającego czasy pierwszych komputerów domowych i ich roli.

Poza tym nie zabraknie Nocy z Demosceną, gości specjalnych, paneli eksperckich oraz przyznania Nagród Pixel.Awards. Przewidziano również specjalną strefę dla najmłodszych uczestników, czyli Kids Play & Learn.

Pixel Heaven odbędzie się w Halach Miejskich Zakładów Autobusowych. Tu połączy się wyjątkowa architektura i postindustrialne przestrzenie z nowoczesnością i powiew przyszłości zamknięty w grach.

Bądźcie z nami częścią tego wyjątkowego wydarzenia dla wielbicieli świata gamingu, którzy pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit. Do zobaczenia na Pixel Heaven!

KONTAKT / AUTOR
Weronika Nowakowska
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy